• Święto Rodziny, czyli Dzień Mamy i Taty

• "Maj to życie, maj to kwiatki

Maj to także Święto Matki,

Maj w uczucia jest bogaty,

Bo się zbliża Święto Taty".

W końcu mogliśmy się spotkać- wszyscy razem!  26 maja zorganizowaliśmy długo wyczekiwany Dzień Rodziny, połączony z uroczystością z okazji Dnia Mamy i Taty.  Nasze przedszkolaki przygotowały występy, każda grupa u siebie w sali,  podczas których zaprezentowały piosenki, krótkie wierszyki o mamie i tacie oraz radosne spektakle o tematyce rodzinnej. Było gwarnie i tłoczno, ale i tak nasze dzieciaki dały z siebie wszystko. Po uśmiechach na twarzach rodziców można było poznać, że występy bardzo im się podobały. Dzieci wręczyły swoim rodzicom wspaniałe prezenty własnoręcznie wykonane i zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek. Później już były tylko całuski, przytulasy i wspólne, rodzinne zdjęcia.

• Serdeczna karteczka

• Jeżyki z projektową "Serdeczną karteczką" gościły u p. weterynarza, p. bibliotekarki i panów strażaków. Bardzo dziękujemy za wszystkie spotkania.

• Mobilna czekoladziarka- czyli warsztaty z czekoladą

• Urodziny Krasnala Hałabały- naszego Patrona!

• 25 maja w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe święto - nasz Patron, Krasnal Hałabała obchodził 13. urodziny. Z tej okazji odwiedziło go 12 przyjaciół - każda z grup przybyła na urodziny ze swoim symbolem. Przedszkolaki nie zapomniały oczywiście o prezentach dla Jubilata, odśpiewały mu gromkie "Sto lat", a Krasnal Hałabała częstował swych gości pysznymi cukierkami.

• Maj

• ZAJĘCIA Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI

Dzieci z naszego przedszkola odwiedzili panowie- ratownicy medyczni. Podczas wspólnej, wspaniałej zabawy połączonej z ćwiczeniami warsztatowymi, dzieci utrwaliły swoje wiadomości i umiejętności oraz poznały cenne wskazówki, które pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy jak również obowiązku niesienia pomocy innym od najmłodszych lat. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę ratownika medycznego.

• BIBLIOTEKA OCZAMI PRZEDSZKOLAKA

• Dzieci z grupy "Pszczółek" odwiedziły Centrum Kultury w celu wzięcia udziału w warsztatach plastycznych pt. "Biblioteka oczami przedszkolaka". Dzieci poznały zawód bibliotekarza, zapoznały się z czynnościami jakie wykonuje się podczas wypożyczania książek z biblioteki miejskiej oraz malowały na folii "swój świat" związany z biblioteką. Radość była wielka!

• Teatrzyk kukiełkowy "Tadek- niejadek"

• Zajęcia z pielęgniarką