• Marzec

• ISLANDIA- WARSZTATY KRAJOZNAWCZE W POZIOMKACH

• Przedszkolni Edukatorzy Kulturalni w Akcji- Sztuka za jeden uśmiech

• Grupę Poziomki z naszego Przedszkola odwiedziła Fundacja Fabryka Przemian z Warszawy, która w ramach współpracy z Panią Cecylią Hanną Wróblewską przy realizacji fundacyjnego projektu Przedszkolni Edukatorzy Kulturalni w Akcji- Sztuka za jeden uśmiech 2023/2024 postanowiła zrealizować warsztaty dla Poziomek.

W pierwszej części dzieci spotkały się z Photonami. Photon to interaktywny robot edukacyjny, który przez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Wspiera on dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony. Robot został stworzony z myślą o dzieciach w każdym wieku. Dzieci uczą się i rozwijają kluczowe umiejętności takie jak: planowanie, przewidywanie, rozumienie logiki zdarzeń metodą ,, krok po kroku ‘’ Jego obsługa dostosowana jest do różnego etapu rozwoju dzieci, ich możliwości oraz zdolności percepcji. Aplikacje w podstawowym działaniu posiadają aż 4 interfejsy umożliwiające naukę zarówno przedszkolakom, jak i starszym dzieciom a nawet młodzieży. Poziomki podczas warsztatów zapoznały się z aplikacją dla początkujących - precyzyjne sterowanie joystickiem.

W drugiej części naszego spotkania dzieci doświadczyły improwizacji w czarnym teatrze. Czarny teatr to rodzaj niemego widowiska scenicznego odgrywanego na ciemnej scenie z czarnymi kurtynami i z odpowiednim użyciem oświetlenia UV tworzącym grę światła i cienia. Ten rodzaj teatru, wywodzący się z Azji, współcześnie jest szczególnie popularny w Pradze, gdzie można go zobaczyć w wielu teatrach zarówno na dużej i małej scenie oraz w postaci ,, czarnej skrzynki. ‘’ W dniu dzisiejszym magiczna absolutna ciemność rozprzestrzeniała się w naszej Sali i zawładnęła nami pozwalając twórczo działać. Wszystko, co niemożliwe, stało się możliwe, a efekty optyczne przerosły nasze wyobrażenia. Nasze spotkanie z czarnym teatrem polegało na inscenizacji ruchowej z wykorzystaniem elementów fluoresencyjnych. Swobodna niczym nie skrępowana aktywność wszystkich dzieci potwierdziła tylko wyjątkowe zdolności naszych przedszkolaków.

• "SPECJALNE WYDANIE" w jeżykowej telewizji Dzień Kobiet świętowaliśmy wyjątkowo, uroczyście i ekologicznie.

• XX Przegląd Amatorskiej Twórczości Scenicznej

• 16 marca odbył się XX Przegląd Amatorskiej Twórczości Scenicznej w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku podczas którego dziewczynki z grupy Niedźwiadków mogły zaprezentować swoje talenty i sceniczne umiejętności wykonując taniec pt. "Wiosenne przebudzenie".

• Wiosno, ach to TY!

• W przeddzień oficjalnego, kalendarzowego pierwszego Dnia Wiosny, grupa Pszczółek wraz z Paniami zaprosiła wszystkie przedszkolaki na wiosenny występ pt: "Wiosno, ach to TY!". Muzycznie i literacko przedstawiono  większość akcentów wiosennych tj. idzie stonoga, taniec kwiatów, przebudzenie niedźwiedzi, opowieść jak to żaba przyszła do bociana- rzecz to przecież NIESŁYCHANA! Pszczółki zostały nagrodzone przez całą społeczność przedszkolną gromkimi brawami.

• Pierwszy Dzień Wiosny- barwny korowód

• Tradycyjnie, jak co roku nasze całe przedszkole ruszyło w barwnym korowodzie, aby powitać wyczekiwaną przez wszystkich WIOSNĘ. Wiosenne rekwizyty, promienne uśmiechy na twarzach przedszkolaków i wykrzykiwane hasła na przywitanie wiosny spowodowały, że wiosnę czuć w powietrzu na maksa:)

• Biedronki ozdobiły słupek na serockim rynku!

• Grupa Biedronek z Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku dołączyła do zabawy ozdabiania serockich słupków i wykonała Wielkanocnego Zajączka.

• Rozstrzygnięcie Konkursu Motyw Wielkanocny!

• Pomysłowość i kreatywność naszych dziewczynek dostała zauważona i doceniona w gminnym konkursie plastycznym 😍
          Wielkie 👏👏👏
          🥇Adela Wyszogrodzka, Samorządowe Przedszkole im. Hałabały w Serocku, grupa Wiewiórki
          🥉Lidia Grzelak, Samorządowe Przedszkole im. Hałabały w Serocku, grupa Niedźwiadki
        • Podwójna wygrana!

• Nasze przedszkolaki w Przedszkole w Woli Kiełpińskiej były i w zawodach uczestniczyły. Grupa Jagódek zajęła I miejsce w kategorii 5 latkòw zaś grupa Wiewiórek II miejsce w kategorii 6 latkòw. Gratulujemy! 🏆

• Przedstawienie wielkanocne!

• W świąteczny klimat wprowadziła przedszkolaków grupa Słoneczek. Dzieci pod kierunkiem Pań zaprezentowały bajkowe wielkanocne przedstawienie. 🐣🐰

• ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

• ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA przypada 21 marca wraz z rozpoczynającą się astronomiczną wiosną. Grupa Jeżyków przyłączyła się do akcji „Dzień skarpetek nie do pary” i wszyscy ubrali skarpetki nie pasujące do siebie na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dzieci wysłuchały wiersza wyjaśniającego w jakim celu mają dziś na sobie skarpetki nie do pary. Panie w grupie wyjaśniły, że każdy jest człowiekiem i choć różni się pod wieloma względami: ma inny kolor włosów, inny kolor oczu, jedni są wysocy drudzy niscy to ta różnorodność jest rzeczą naturalną. Wśród nas żyją także dzieci/osoby z Zespołem Downa i różnią się wyglądem ale tak jak przedszkolaki lubią się bawić, śmiać i spełniać swoje marzenia.