• Dzień Dyni w Poziomkach

• BIEDRONECZKI REALIZUJĄ KOLEJNE ZADANIE Z INNOWACJI!

• Biedronki w październiku zrealizowały zadanie innowacji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy 😊. Zapoznały się z ogólnymi założeniami programu.

• Znów gościliśmy w przedszkolu policjantów z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach,tym razem ze swoimi psami!

• Policjanci z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, którzy szkolą psiaki policyjne gościli dziś w naszym przedszkolu.🥰 To były wspaniałe, ciekawe i pouczające zajęcia. Kontakt ze zwierzętami zawsze jest wspaniałym przeżyciem, a towarzyszące pieski pozostaną w pamięci jako miła przygoda!

• WYCIECZKA PSZCZÓŁEK DO SALI ZABAW W LEGIONOWIE

• Biorąc pod uwagę dziecięcą potrzebę ruchu i chcąc zrealizować pragnienia Pszczółek, wybraliśmy się do Legionowa, do sali zabaw Piccolo. Było tam mnóstwo atrakcji dla dzieci: trampoliny, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, boisko, przejścia, kulki. Szaleństw, zabaw i harcy nie było końca! Pszczółki wzięły także udział w zajęciach kulinarnych- pieczeniu babeczek. Babeczki, zrobione przez dzieci były pyszne!

• ZAJĘCIA Z PEDOGOGIEM SPECJALNYM

• *Zajęcia rewalidacyjne z elementami integracji sensorycznej.

*Zajęcia z treningu umiejętności społecznych w naszym przedszkolu.

*Nauka przez zabawę.

• Wycieczka Poziomek do Warszawy

• Zajęcia rozwijające zainteresowania czytelnicze w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 24, lekcja muzealna w Zamku Królewskim i spacer po Starówce.

• Wyrzeźbiony z drewna Krasnal Hałabała zagościł w przedszkolnym ogródku!

• W ogrodzie przedszkolnym na stałe zagościł nasz patron Krasnal Hałabała wykonany przez miejscowego rzeźbiarza Pana Janusza Dłużniewskiego. Ta wyjątkowa postać Krasnala już od 2009r. poprzez swoją postawę rozwija dziecięcą wrażliwość, dostarcza wzorców osobowych i moralnych, pomaga kształtować zdolność porozumiewania się dziecka z otoczeniem, ukazuje dzieciom piękno świata przyrody oraz pozwala dostrzegać takie wartości jak: dobro, przyjaźń, prawdę i piękno.

• MOJA ULUBIONA PANI- ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

• Z okazji Dnia Nauczyciela w naszym przedszkolu przeprowadzony został konkurs plastyczny pt. "Moja ulubiona Pani", którego koordynatorem była Izabela Miegoć. Wpłynęło 24 prace. Komisja konkursowa wyłoniła: 1 miejsce- Wiktoria Nalewajek gr Jezyki, 2 miejsce- Lena Popielarz gr Pszczółki, 3 miejsce- Aniela Wojtczak gr Malinki. Wyróżnienia: Zosia Kucharska, Maja Baran, Marcelina Szpura. Wszyscy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

• MALINKI Z WIZYTĄ W SALONIE KOSMETYCZNYM

• 10 października Malinki odwiedziły mamę Marcelinki w zakładzie kosmetycznym. Mama Marcelinki zapoznała dzieci ze swoim zawodem, opowiedziała czym się zajmuje kosmetyczka i podolog. Dzieci ozdabiały paznokcie- mają to być inspiracje na manicure dla mam 🙂 . Poznaliśmy też wyposażenie gabinetu kosmetycznego. Dziękujemy bardzo Pani Magdzie za zaproszenie i gościnność.

• PHOTON- PRZYJECIELEM MALINEK

• Photon-przyjecielem Malinek. Robot na dobre zagościł w grupie 5 latków. Malinki chętnie poprzez zabawę uczą się kodowania i programowania. Poprzez zadania stawiane Photonowi określają jego ruch, wydawanie dźwięku czy zmianę czułek na wyznaczony kolor. Najwięcej frajdy sprawia Malinkom poprowadzenie Photona za pomocą tabletu w określone miejsce.

• SAŁATKA JARZYNOWA W JEŻYKACH

• Sałatka jarzynowa jest pyszna i zdrowa. Wiedzą Jeżyki o tym doskonale bo sami ją przyrządzili- pokroili, przyprawili i oczywiście posmakowały.

• Spotkanie z policjantami

• W słoneczne październikowe przedpołudnie odwiedzili nas niezapowiedziani goście z Sułkowic- panowie policjanci na motocyklach.

• Pszczółki zrobiły pyszną i zdrową sałatkę owocową!

• Dzisiaj było bardzo pracowicie, owocowo i smacznie😋 Dzieci same przygotowały pyszne, owocowe sałatki z mnóstwem witamin, z owoców prosto z naszych polskich sadów. Okazuje się, że dzieci to mistrzowie w krojeniu i uwielbiają jeść sałatki.

• W ZDROWYM CIELE- ZDROWY DUCH!

• Smaczne i zdrowe, październikowe działania Niedźwiadków.

• WIZYTA CZYTELNICZA BABCI TADZIA

• Z wizytą czytelniczą zawitała do Jeżyków babcia Tadzia. Dzieci poznały przygody Felka Travelka. Następnie rysowały głównego bohatera książki.

• DZIEŃ DZIEWCZYNEK

• Może nie wszyscy wiedzą, ale 11.10 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczynek, dlatego nasze dziewczynki z grupy Pszczółek tego właśnie dnia miały swoje święto. Zostały obdarowane pięknymi, własnoręcznie zrobionymi przez chłopców portretami symbolizującymi uwielbienie chłopców do dziewczynek, sensorycznymi piłkami oraz słodkimi lizakami.

• DZIEŃ DRZEWA

• Październik

• Aby zdrowym być, każda Biedronka 🐞 smaczne, owocowe koktajle chce pić.

• Kochamy, przytulamy i opiekujemy się 🙂 DZIEŃ ZWIERZĄT 🐕🦁🦔🐿 u Poziomek