• Dzień Jabłka w Liskach!

• 28. września obchodziliśmy w Liskach Dzień Jabłka. Dzieci wysłuchały wiersza J. Brzechwy pt. "Entliczek - pentliczek", wzięły udział w jabłuszkowym quizie, obejrzały film edukacyjny z którego dowiedziały się dlaczego jabłka są ważne dla zdrowia i w jaki sposób są przetwarzane oraz wykonały piękne jabłuszka z kolorowego papieru. Po skończonej pracy Liski poczęstowały się pysznymi, pachnącymi jabłkami, które schrupaly ze smakiem 🙂

• JESIEŃ W MALINKACH

• DZIEŃ CHŁOPAKA NA SPORTOWO U POZIOMEK

• DZIEŃ JABŁKA W MALINKACH

• Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące... Jabłko- pełne witaminek dla chłopców i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA w Malinkach świętujemy!!!

• DZIEŃ ZIEMNIAKA W JEŻYKACH

• Jak dzień ziemniaka to tylko z mamą Kubusia z Jeżyków, która pracuje w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, Zakładzie Agronomii Ziemniaka w Jadwisinie. Serdecznie dziękujemy za profesjonalne zajęcia przyrodnicze z przepyszną konsumpcją.

• DZIEŃ ZIEMNIAKA W POZIOMKACH

• 20 WRZEŚNIA- OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka upłynął na tańcach-wygibańcach, zabawach przy muzyce z chustą animacyjną, piłeczkami, dłońmi, stopami sensorycznymi, szczudłami i gumą sensoryczną. Maluchy utrwaliły kolory i części ciała, a starszaki obejrzały film, jak w prawdziwym kinie.

W najstarszej grupie Jezyków była także wizyta w pizzerii  i niezapowiedziany spacer w deszczu (wg Jeżyków super atrakcja):)

• W czasie deszczu Malinki się nie nudzą!

• DZIEŃ KROPKI 2022

Święto kropki dzisiaj mamy,

więc się szybko uwijamy

By pomysły suuper były

i naszą salę ozdobiły!

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia przedszkolaki odkrywają swoje talenty, poznają swoje mocne strony, pobudzają wyobraźnię, wspólnie się bawią oraz powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody Dnia Kropki to wspaniały czas rozmów z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Nasze wszystkie przedszkolaki miały kropeczki.

Paluszkami malowały i piękne prace czarowały.

A tak naprawdę skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Opowiadanie z książki “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.

• ADAPTACJA MŁODYCH ZAJĄCZKÓW

Zajęcia adaptacyjne to wspaniała propozycja spotkań dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód. Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu, trzeba go odpowiednio nastawić i przygotować. Podczas spotkań, które miały miejsce w gr. Zajączki panowała miła i przyjemna atmosfera. Maluchy miały szansę na wspólne zabawy, mogły poznać nie tylko samo miejsce, ale również opiekunów i rówieśników, z którymi będą przebywali.

M.Pomaska

• DNIA ADAPTACYJNE W SÓWKACH

Młode Sóweczki intensywnie spędziły czas podczas dni adaptacyjnych. Jeździły wesołym pociągiem, bawiły się chustą animacyjną, rozwijały sprawność fizyczną i manualną, oraz korzystały z atrakcji na placu zabaw. Na zakończenie, wykonały papierowe sowy - symbol naszej grupy.

A. Szymańska

• Wrzesień

• SPOTKANIA ADAPTACYJNE W BIEDRONKACH

Spotkania zorganizowane i przeprowadzone przez nauczyciela odbyły się w sali i na placu zabaw. Dzięki obecności dzieci poznały pomieszczenia oraz panie pracujące w grupie a rodzice mogli rozwiać wątpliwości dotyczące organizacji pracy grupy i przedszkola.

B. Agacińska