• Październik

• REALIZACJA INNOWACJI

W ramach październikowego bloku innowacji pt: "Warzywa zdrowe i kolorowe" przedszkolaki zrobiły smaczny marchewkowy sok, ukisiły kapustę i wykonały zdrową surówkę.

PASOWANIE JAGÓDEK

Dnia 20 października pasowane na przedszkolaka zostały dzieci z grupy II- Jagódek.

WYCIECZKA SÓWEK DO PAPUGARNI

W dniu 18 października "Sówki" wybrały się na wycieczkę autokarową do papugarni "Carmen" w Warszawie. W niej poznały piękne ptaki egzotyczne i warunki ich życia. Samodzielnie karmiły papugi karmą, dotykały je, obserwowały loty ptaków a nawet próbowały się z nimi zaprzyjaźnić. Bezpośredni kontakt dzieci z przyrodą był dla nich wielką radością.

PASOWANIE NIEDŹWIADKÓW

Dnia 18.10 odbyło się kolejne wielkie wydarzenie dla naszych najmłodszych przedszkolaków. Tym razem na "prawdziwych przedszkolaków" zostały pasowane dzieci z grupy IV- Niedżwiadków.

GRUPA POZIOMEK Z WIZYTĄ W SIEDZIBIE STRAŻY POŻARNEJ

ZAJĘCIA REWALIDACYJNE Z OLIGOFRENOPEDAGOGIEM

JESIENNY SPACER WIEWIÓREK

Z ŻYCIA GRUPY WIEWIÓREK

INNOWACJA PEDAGOGICZNA- PRZEDSZKOLAKI DOŚWIADCZAJĄ, OBSERWUJĄ I BADAJĄ

W bieżącym roku szkolnym wszystkie przedszkolaki przystąpiły do realizacji innowacji pedagogicznej p.t."Przedszkolaki doświadczają, obserwują i badają". Naturalną potrzebą każdego człowieka jest dążenie do poznawania i zrozumienia otaczającej go rzeczywistości. Dzieci w czasie cyklu zajęć, w najprostszy sposób - poprzez zabawę,  poznają zależności między ziemią, wodą i powietrzem w najbliższym otaczającym je świecie. W trakcie działań dziecko będzie miało  okazję do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące je pytania. Podczas zabawy dziecko będzie mogło realizować czynności badawcze pojawiające  się w momencie , gdy ma styczność z nowymi bodźcami lub sytuacjami.Doświadczenia przeprowadzone w grupie przedszkolnej pozwolą dzieciom na samodzielne odkrywanie odpowiedzi, formułowanie wniosków.

Miłej i owocnej zabawy w małych badaczy życzy autorka programu Beata Agacińska

W październkowym cyklu dzieci badały czy powietrze ma siłę. Rozmawialiśmy o znaczeniu powietrza w życiu człowieka.

ŚWIĘTO LATAWCA W JADWISINIE

W dniu 14 - X - 2017 r. dzieci z grupy VII- Sówki wzięły udział w ,,Święcie Latawca" zorganizowanym przez Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie, Sołectwo Jadwisin i Radę Rodziców.

Była to już kolejna edycja tego wydarzenia, ale przedszkolaki wzięły w niej udział po raz pierwszy.

Na tę okoliczność dzieci pod kierunkiem nauczycielek prowadzących grupę i rodziców wykonały latawiec w kształcie sowy. Trud włożony w wykonaną pracę został wysoko oceniony przez członków jury. ,,Sówki" w Kategorii Gminnej zdobyły I miejsce ex  aequo z ,,Tygryskami " z Oddziału Przedszkolnego w Jadwisinie i otrzymały Przechodni Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Serock na okres sześciu miesięcy.

Dziękujemy bardzo rodzicom Zosi G., Filipka J., Weroniki Ż., Kornelki T., mamie Amelki K. za dostarczenie niezbędnych materiałów i pomoc w konstrukcji stelażu.

14 październik- Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciel jest jak cicha przystań na szerokim oceanie życia.
          Czuwa, czeka, a kiedy nadejdzie czas - ustawia żagle na wiatr.
          Razem z nim, każdy okręt wypływa na pełnych żaglach.

13 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na twarzach pań nauczycielek oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy, a serca zabiły mocniej. Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym najstarszym przedszkolakom, którzy pięknie zaprezentowali dla wszystkich zaproszonych gości, specjalnie przygotowane na tę okazję występy. Dzieci spisały się na medal! Wszystkie przedszkolaki otrzymały wielkie brawa. Pani vicedyrektor złożyła nauczycielom i pracownikom obsługi ciepłe życzenia radości i sił, których z pewnością nie zabraknie nam na kolejne miesiące. Dopełnieniem tej szczególnej uroczystości były bordowe róże, które przedstawicieli Rady Rodziców wręczyli wszystkim nauczycielkom i pracownikom. Do kwiatów dołączyli serdeczne życzenia, za które również serdecznie dziękujemy.

MAMO, TATO- JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM!

Dzień 11 października pozostanie na długo w pamięci dzieci  4-letnich z grupy Jeżyków. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieciaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy muzyczno-ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: być wesołymi i uśmiechniętymi, zgodnie się z innymi bawić i porządek pozostawić, zjadać wszystko, rosnąć szybko, nie grymasić i marudzić i w przedszkolu się nie nudzić. Przedszkolaki musiały również wykonać zadania: unieść nogę i tupnąć o podłogę, głośno klasnąć w ręce i obrucić się na pięcie, ręce unieść w górę i hurraa! zakrzyknąć hurem. Wszyscy świetnie to zrobili i zadania zaliczyli. Następnie pani vicedyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, emblemat z logo przedszkola oraz symbol grupy – pacynkę Jeżyka. Po oficjalnej uroczystości był jeżykowy tort z racami i słodki poczęstunek.

ZAJĄCZKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

PAŹDZIERNIKOWY KONCERT MUZYCZNY PT.: "NIEZWYKŁE PRZYGODY PANA PAŹDZIERNIKA"

OWOCOWY DZIEŃ U JAGÓDEK

Małe Jagódki owoce polubiły i pyszny przepis na szarlotkę wymyśliły. Wszyscy ciasto przygotowali, a na nim jabłka poukładali. A z tego wyszła pyszna szarlotka. Miam, miam!!!