• Grudzień

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU MOTYW BOŻONARODZENIOWY

Podczas wigilii miejsckiej na serockim rynku zostały wyręczony nagrody za udział w konkursie gminnym "Motyw Bożonarodzeniowy". W gronie nagdodzonych znalazły się nasze przedszkolaki: III miejsce zajęła Maja Pergoł z "Wiewiórek", a wyróżnienia otrzymali Karina Przybyszewska z "Niedźwiadków" i Antoni Marcinkowski z "Poziomek".

PRZEDSZKOLNE SPOTKANIA WIGILIJNE

SPOTKANIE Z HIGIENISTKĄ

Dnia 14 grudnia odbyły się warsztaty edukacyjne w grupie Jagódek i Niedźwiadków dotyczące profilaktyki zapobiegania pruchnicy u dzieci.

PIERNIKOWE SZALEŃSTWO W SÓWKACH

Tradycją świąt Bożego Narodzenia jest przygotowywanie świątecznych specjałów. Dlatego dzieci z grupy VII chcąc kultywować bożonarodzeniowe tradycje wraz ze swoimi nauczycielkami podczas zajęć upiekły  pierniczki. Miały one różne kształty i rozmiary: były gwiazdy i gwiazdeczki, choinki i choineczki.

Dziękujemy mamie Weroniki i mamie Miłosza za pomoc w przygotowaniu piernikowego ciasta.

ZDJĘCIA Z ŻYCIA NASZYCH PRZEDSZKOLNYCH WIEWIÓREK

INNOWACJA GRUDNIOWA PN. "TĘCZOWY PŁYN"

PIERNIKOWE SZALEŃSTWO W PZSP

W piątek, 8 grudnia, w ramach integracji społeczności lokalnej "Zajączki" odwiedziły sąsiadujący z przedszkolem Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku. Pod opieką uczniów klasy II Technikum Żywienia, uczyły się piec świąteczne pierniczki, bez których Święta Bożego Narodzenia nie miałyby swojego uroku i zapachu.

Po ciężkiej pracy dzieci wysłuchały historii o Świętym Mikołaju i „Opowieści Mikołaja piernikami pachnącej”, po czym Mikołaj nagrodził wszystkich prezentami.

Następnie dzieciaki udały się do pracowni logistycznej. Pani Monika Domagała (nauczyciel przedmiotów zawodowych) pokazała dzieciom makietę logistyczną transportu kolejowego i zapoznała najmłodszych z zasadami bezpiecznego poruszania się w ruchu kolejowym. Dzieci przymierzały kamizelki odblaskowe, mogły również poznać zasady komunikowania się za pomocą walkie-talkie.
           Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola z koszem pięknych, pachnących i pysznych pierniczków. Dziękujemy za zaproszenie!

MIKOŁAJKI 2017

Z okazji Mikołajek do przedszkola przybył Mikołaj prawdziwy, bo święty i rozdawał dzieciom prezenty.

ŚWIĄTECZNY KONCERT MUZYCZNY

Dnia 1 grudnia odbył się koncert muzyczny pt.: "Choinka, jabłuszka i zapach pierników".

Były kolędy i pastorałki przy choince, staropolskie zwyczaje, obrzędy oraz śpiew solowy.