• Czerwiec

• ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

...Wszystkie buzie dzisiaj czyste, miny takie uroczyste,

Dziś stoimy razem w kole, by pożegnać się z przedszkolem...

Takim hasłem dziś przedszkolaki żegnały się z przedszkolem. Pięknym występom, tańcom, wierszykom

i przemówieniom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda oraz najcenniejsza radość i uśmiech na twarzach dzieci.

Dzieci otrzymały zasłużone za intensywną pracę dyplomy i książki.

Życzymy wszystkim dzieciom udanych wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z uroczystości.

ZAJĄCZKI Z WIZYTĄ W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.

Dzieci z gr. Zajaczków z wizytą w Zespole Szkół Pomnadgimnazjalnych, gdzie miały możliwość obserwacji
          i nauki prawidłowego nakrywania do stołu, składania serwetek, zasad Savoir vivre przy stole, jak również obserwacji
          i degustacji swieżo wyciskanego soku marchewkowo - jabłkowego, nie zabrakło również degustacji lodów i ciasta truskawkowego. Przedszkolaki odpowiednio sie spisały, a w nagrodę otrzymały "Medal Dobrego Zachowania".

WYCIECZKA SÓWEK

W dniu, 09. 06. 2018 r. grupa VII  ,, SÓWKI ", wybrała się na wycieczkę autokarową na PGN Narodowy w Warszawie, na którym zorganizowano 22 Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był ruch.

Dzieci wspólnie z rodzicami odwiedziły przygotowane dla nich stanowiska z wielu dyscyplin nauki, aby lepiej zrozumieć różnorodność otaczającego świata. Przedszkolaki mogły np. sprawdzić jak wyglądają nogi owadów i bakterie. Przekonały się też, że bańki mydlane można odbijać paletką do tenisa stołowego.

Uczestnicy pikniku dowiedzieli się również czym bawiły się japońskie dzieci kilkaset lat temu, wzięli do ręki prawdziwe teatralne lalki. Zasadzili własny las w słoiku i przyjrzeli się wynalazkom polskich konstruktorów. Choć piknik odbywał się w dzień, odwiedzający mogli popatrzeć wspólnie w gwiazdy.

Nauka i zabawa w plenerowych warunkach sprawiła dzieciom wiele radości i wzbudziła ogromne zainteresowanie.

MINI OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

Mini Olimpiada Sportowa Przedszkolaków pod hasłem „Na sportowo zawsze zdrowo” zorganizowana przez nauczycielki z naszego przedszkola.

To wspaniała forma zachęty dzieci do aktywności ruchowej i kształtowanie pozytywnych cech charakteru takich jak wiara we własne siły, odwaga, śmiałość, uczciwość. Ideą spotkania są doświadczenia, emocje, jakie można wynieść z tak szerokiej lekcji sportu i społecznych zachowań. Celem organizacji Olimpiady jest również stworzenie dzieciom sytuacji do osiągnięcia sukcesu. Umiejętności sportowe
          i poczucie wygranej są bodźcem do wzmocnienia mocnych stron dzieci. Z tego powodu ważna jest wspólna wygrana i poczucie zwycięstwa.

W zmaganiach sportowych brały udział wszystkie grupy z naszego przedszkola.

Podczas wszystkich konkurencji dzieci wspaniale dopingowały sobie nawzajem, dodając pozytywnego klimatu Olimpiadzie. Każda
          z drużyn dzielnie walczyła, wszystkie dzieci były w pełni zaangażowane w zawody, a szanse wyrównane. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone.

Po zakończeniu konkurencji sportowych odbyło się wręczenie dyplomów i nagród.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

DZIEŃ DZIECKA W POZIOMKACH

Tak świetowały swoje świeto Poziomki. Dzięki zaangażowaniu jednego z rodziców z grupy Poziomek dzieci miały okazję uczesniczyć w fajnych zabawach, czemu towarzyszył nieznikajacy uśmiech na twarzach dzieci.