• Listopad

• WYCIECZKA POZIOMEK DO FABRYKI KRÓWEK

W RAMACH LISTOPADOWEJ INNOWACJI KULINARNEJ NIEDŹWIADKI ZROBIŁY PYSZNE TOSTY

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25.11 obchodzimy światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, dzień wcześniej przedszkolaki zgłębiły historię pluszowego misia, brały udział w zabawach tanecznych, próbowały misiowych przysmaków, odwiedziły przedszkolną, misiową fotobudkę oraz gościły w swoich grupach misia Teddy Eddy.

MUSICAL Z PANEM SPRĘŻYNKĄ

Dnia 21.11 odbył się musical w wykonaniu Pana Sprężynki ze Studia Artystyczno-Edukacyjnego Bąbel Ziombel pt. "Wyprawa do lasu". Było szaleństwo, śpiew, taniec, gimnastyka, śmiech, radość i niesamowita zabawa.

ZAJĄCZKI BUDUJĄ WULKAN

SEROCKIE PRZEDSZKOLAKI W SEJMIE

W dniu 11 listopada 2017 roku dzieci z grupy VII ,,Sówki'' z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w  Serocku  wraz z rodzicami i swoimi nauczycielkami wybrały się na wycieczkę do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

W sali Wojciecha Trombczyńskiego, dla najmłodszych zwiedzających zorganizowana została przestrzeń interaktywnych działań edukacyjnych, w której Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Zabawy ,,KLANZA,, poprowadziło  warsztaty z patriotycznych animacji.

Przedszkolaki mogły wykonać Kokardy Narodowe, które są symbolem obchodzenia radosnego Święta Niepodległości, biało – czerwone wianuszki, godło Polski, a także uczestniczyły w warsztatach pod tytułem ,,Literackie życzenia dla Polski,,

Ponadto przygotowano grę terenową ,,Szlakiem orła,,, która wymagała nie lada spostrzegawczości i pozwoliła dokładnie zapoznać się z detalami sejmowej architektury.

Specjalnie wyznaczona trasa dawała możliwość zainteresowanym dokładnie zwiedzić izby sejmowe: Hall Główny, Kuluary sejmowe, Sale kolumnową, galerie Sali Posiedzeń Sejmu, Korytarz Marszałkowski,  poznać jeden z najważniejszych gmachów w Polsce oraz aktywnie spędzić czas dzieciom i rodzicom.

Cecylia Hanna Wróblewska

LISTOPADOWE DZIAŁANIA INNOWACYJNE

Na początku listopada dzieci z grupy II, III realizowały działania innowacyjne Przedszkolaki doświadczają, obserwują i badają. Założyły hodowlę kryształków. Z dziecięcym zapałem i ciekawością asystowały przy powstawaniu roztworu. Potem bacznie obserwowały efekt końcowy doświadczenia. Udało się- kryształki wyhodowane. Już wiemy jak postaje sól. Było to bardzo efektowne doświadczenie.

WESOŁE PRZYGODY ZAJĄCZKÓW JESIENIĄ

Uczymy robić się czarodziejski klej, który wykorzystamy do prac plastycznych.

W sali ZAJĄCZKÓW mamy kącik zaprojektowany i zagospodarowany przez dzieci.

Przedszkolaki świętują Dzień Przedszkolaka.

Nasze prace plastyczne.

ZAJĄCZKI w wolnym czasie uczą się grać w gry planszowe.

Uczymy udzielać pierwszej pomocy.

Zabawy tematyczne W sklep. Uczymy się czekać na swoją kolej oraz właściwie zachowywać się w sklepie.

Robimy szaszłyki owocowe.

Ostatnie promienie jesiennego słońca.