• Kwiecień

• PRZEGLĄD AMATORSKIEJ TWÓRCZOSCI SCENICZNEJ - WYSTĘP TANECZNY

Przedszkolaki na scenie po raz drugi. Podczas XVII Przegladu Amatorskiej Twórczości Scenicznej Miasta i Gminy Serock na scenie zaprezentowały sie dziewczynki z grupy Poziomek i Jeżyków pt.: "Modne Żyrafy", pod kierunkiem Pani Moniki Zegadło, Magdaleny Pomaskiej i Gabrieli Kłosowskiej. Bez dwóch zdań nie było konkurencji dla naszych wspaniałych ŻYRAFEK.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PATRIOTYCZNY

Przedszkolaki uczestniczyły w Ogólnopolskim Konkursie Patriotycznym pt. "Przedszkole Młodych Patriotów". Celem konkursu było krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście państwa i narodu polskiego. Wspólnie z paniami wykonywały poszczególne zadania: m.in. konkurs wierszy i piosenek patriotycznych, wspólny Kodeks Małego Patrioty i wiele innych.

Poniżej fotografie z przebiegu konkursu.

PRZEGLĄD AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI SCENICZNEJ

Podczas XVII Przeglądu Amatorskiej Tworczości Scenicznej Miasta i Gminy Serock zaprezentowały się nasze Zajączki w przedstawieniu pt.: "Wiosenne ptasie wiadomości"wyreżyserowanym przez Panią Annę Kurcz.

INNOWACJA- ZABAWNY MAGNES

Zabawny magnes to kolejne zajęcia badawcze podczas których dzieci odkrywają tajemnice otaczającego je świata. Dzieci bardzo uważnie i chętnie brały udział w zajęciach. Bawiły się materiałem doświadczalnym, wyciągały wnioski i wymieniały właściwości magnesu.

SPOTKANIE W PIELĘGNIARKĄ

Dziś 16.04 Zajączki gościły pielęgniarkę. Na zajęciach dzieci dowiedziały się o higienie jamy ustnej oraz zdrowym odżywianiu i zdrowym trybie życia. Zadawały pytania dotyczące pracy jako zawodu pielęgniarki. Spotkanie zakończyło się założeniem hodowli bardzo zdrowych kiełków i rozdaniem medali Dzielnego Pacjenta. Dzieci już dziś myły zęby zgodnie z zaleceniami pani pielęgniarki. Dziękujemy za wizytę.

ZAJĘCIA INNOWACYJNE W POZIOMKACH

Dzieci przygotowywały pyszny i zdrowy koktail owocowy.

ZAJĄCZKI W KINIE

W odpowiedzi na zaproszenie Jednostki Wojskowej w Zegrzu w dniu 12.04.2018r. dzieci z grupy Zajączki były na bajce Smerfy 3. Zostaliśmy miło i serdecznie przywitani. BAjka bardzo się podobała. Duże wrażenie na dzieciach zrobił widok żołnierzy, samochodów wojskowych. Bez trudu spostrzegły godło i flagę. W autokarze zabrzmiał również refren hymnu.

KONKURS O SMOGU

Dzieci z grupy III podczas wykonaywania pracy plastycznej na konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie o tematyce ekologicznej "O czyste powietrze dbamy- ze smogiem wygramy". W konsekwencji powstał bardzo wymowny plakat.

JAGÓDKI W POSZUKIWANIU KROKUSÓW