• Światowy Dzień Zdrowia

• Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzony jest 7 kwietnia, dzieci z poszczególnych grup wykonały plakaty mówiące o tak cennym i niczym nie zastąpionym zdrowiu. Może warto na chwilę się zatrzymać i przyjrzeć propozycjom naszych dzieci i wziąć przykład jak dbać o zdrowie.

A z tej okazji grupa Malinki odwiedziła pobliską przychodnię zdrowia.

• Informacja dla Rodziców dzieci niezakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola

Szanowni Państwo,

jeżeli Państwa dziecko nie zostanie przyjęte do gminnego przedszkola / oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej w wyniku prowadzonej rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 Burmistrz pisemnie wskaże Państwu inne przedszkole / oddział przedszkolny, które będzie mogło przyjąć dziecko od 1 września 2024r.

Aktualnie do 17 kwietnia 2024r. Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkoli / oddziałów przedszkolnych – potwierdzają wolę zapisania dziecka do placówki, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

Po tym procesie nastąpi analiza potrzeb w zakresie grup wiekowych dzieci, dla których zabrakło miejsc w prowadzonej rekrutacji oraz możliwych rozwiązań, a następnie będą wysłane do Państwa pisma z propozycją miejsca przedszkolnego dla dziecka.

Podstawa prawna: art. 31 ust. 10 i ust. 11 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U. 2023 poz. 900 z późn. zm.).

Alicja Melion

Dyrektor ZOSiP w Serocku

• Legion HDK w serockim przedszkolu

• 3 kwietnia br. Oddział Klubu HDK Legion w Powiecie Legionowskim wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Serock, Panem Arturem Borkowskim odwiedził przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku.

Dzieci z grupy „Malinki” dowiedziały się że Honorowi Dawcy Krwi są prawdziwymi bohaterami naszego codziennego życia. A następnie z pomocą specjalnie przygotowanych kolorowanek poznawały informacje o Honorowym Krwiodawstwie.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Autor: Oficjalny fanpage Urzędu Miasta i Gminy w Serocku.