• Październik

• ZIMOWE ZAPASY JAGÓDEK

Grupa Jagódek robi zapasy na zimę - pyszne i zdrowe ogórki kiszonkowe.

ZAJĘCIA W POZIOMKACH PT: "NASZE EMOCJE"

KREATYWNE ZAJĘCIA Z PANIĄ MONIKĄ U JAGÓDEK

JESIENNE ZABAWY NIEDŹWIADKÓW

ZAJĘCIA Z EDUKACJI PRZYRODNICZEJ I ARTYSTYCZNEJ W POZIOMKACH

JESIENNE PRACE PLASTYCZNO-TECHNICZNE JAGÓDEK

Z ŻYCIA WIEWIÓREK

ZABAWY BADAWCZE Z WODĄ

"Wędrująca woda" i "Burza w szklance wody"

PSZCZÓŁKI POZNAŁY ETAPY POWSTAWANIA CHLEBA I UPIEKŁY CHLEB

Tematem zeszłego tygodnia było "Co z czego powstaje?"

Pszczółki poznały m.in. etapy pracy nad wytwarzaniem chleba. Obejrzały film edukacyjny na ten temat i wiedzą już, że rolnik sieje i zbiera ziarna z pola przy pomocy kombajnu, potem zawozi je do młyna. Młynarz miele zboże na mąkę, a piekarz wyrabia ciasto z mąki, soli, wody i drożdży. Chleb wypieka w gorącym piecu. Świeże pieczywo rozwozi się do sklepów.

Dzieci wyrabiały ciasto na chleb. W przedszkolnej kuchni upiekliśmy go, a potem odbyła się degustacja. Wszystkim bardzo smakował.

PRACE NIEDŹWIADKÓW

REALIZACJA PROJEKTU "ZABAWA SZTUKĄ"

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa Sztuką", w którym udział bierze grupa "Pszczółek", dzieci z tej grupy stworzyły "dzieło niemalowane" inspirowane sztuką Giuseppe Arcimboldo.

Założeniem projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi. Projektowe działania są zgodne z założeniami pedagogiki freblowskiej.

ZAJĘCIA W POZIOMKACH ROZWIJAJĄCE U DZIECI SFERĘ JĘZYKOWĄ, POZNAWCZĄ I FIZYCZNĄ

Z ŻYCIA MALINEK

ZAJĘCIA MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZE W GRUPIE IV POZIOMKI

Podczas zajęć dzieci poznały liście i owoce dębu, kasztanowca i jarzębiny. Segregowały liście wg koloru zgodnie z liczbą oczek znajdującą się nad pętlą. Szacowały liczebność zbioru. Posługiwały się liczebnikami porządkowymi.

PYSZNY I ZDROWY SOK WITAMINOWY

W piękne, piątkowe przedpołudnie przedszkolaki z grupy Pszczółek zrobiły sok warzywno-owocowy. Z jabłek, gruszek, śliwek z dodatkiem banana, marchewki, a nawet buraka sporządzili smaczny, zdrowy i kolorowy sok witaminowy. Pszczółki próbowały różnych kombinacji smakowych i razem stwierdzili, że było przepysznie!