• O nas

• Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku to placówka publiczna. Organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Serock. Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.

Przedszkole zapewnia w roku szkolnym codzienną opiekę nad dziećmi w godzinach

6.30 – 17.00 (od poniedziałku do piątku).

W okresie wakacyjnym: w miesiącu lipcu pełniony jest dyżur, w miesiącu sierpniu przedszkole nie prowadzi zajęć.

W naszym przedszkolu:

- zapewniamy poczucie bezpieczeństwa, życzliwą i dobrą atmosferę,
          - stwarzamy sytuacje bezpośredniego i wielozmysłowego obcowania z przyrodą,
          - promujemy zdrowie fizyczne i psychiczne
          - wspieramy indywidualny rozwój osobowości dziecka
          - stwarzamy warunki umożliwiające twórczą aktywność dziecka.

Organizacja pracy w przedszkolu

Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział obejmujący dzieci w zbliżonym wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, uzdolnień, rodzaju i stopnia niepełnosprawności.
          - Liczba dzieci w oddziale nie przekracza 25.
          - Dla zapewnienia ciągłości skuteczności pracy dydaktyczno – wychowawczej staramy się prowadzić zasadę, aby nauczyciel opiekował się danym oddziałem przez cały czas uczęszczania do przedszkola.
          - Praca dydaktyczno – wychowawcza i opiekuńcza prowadzona jest na podstawie programów wychowania przedszkolnego opracowanych zgodnie z obowiązującą podstawą programową.

Zasady funkcjonowania

Wszystkie sprawy wpływające do przedszkola załatwiane są zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego z zachowaniem określonych terminów oraz w oparciu o procedury wynikające z innych obowiązujących przepisów.

Korespondencję należy składać w sekretariacie przedszkola w godzinach od 8.00-15.00 od poniedziałku do piątku lub wysłać za pośrednictwem poczty na adres:

Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku

ul. Wł. Wolskiego 15; 05-140 Serock

W sprawach skarg i wniosków przyjmuje:
          Dyrektor Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku – Barbara Tomczak w każdą środę w godzinach 8.00-11.00.